Засекречене «Плесо»

Печать

Діяльність комунальних підприємств має бути максимально відкритою для киян, адже фактично є їхньою власністю. Натомість комунальне підприємство «Плесо» є закритим не тільки для киян, а й для депутатів Київради.

Так, керівник КП на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики, доповідаючи про свої досягнення, зазначив, що проведено аудит фінансово-господарської діяльності підприємства аудиторською компанією Pricewaterhouse Сoopers. Цей факт викликав однозначну схвальну реакцію та підвищену цікавість до його результатів. Здавалось, якщо підприємство залучає знаних аудиторів – то це добрий знак. І тим цікавіше було побачити його результати. Проте, як часто трапляється, перше позитивне враження дуже швидко було знівельоване подальшими діями посадових осіб.

Мене як депутата профільної екологічної комісії Київради зацікавили результати аудиту діяльності «Плеса», для ознайомлення з якими я спрямував депутатське звернення на адресу керівника комунального підприємства. Ви думаєте мені продемонстрували якість показники? А ось і ні. Я отримав банальну відписку про нібито конфіденційність. Більше того, замість результатів аудиту мені надали копію угоди про конфіденційність, а замість словосполучення «аудит фінансово-господарської діяльності» почали вживати вислів «діагностика підприємства».

Ось тільки керівники підприємства забули врахувати, що «Плесо» - це не їхня приватна компанія, а комунальне підприємство, яке належить місту і всім киянам. І кияни мають право знати, хто і як цим ресурсом розпоряджається.

Відповідно до частини 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Тож ніхто з керівників КП «Плесо» не має ніякого права засекречувати чи оголошувати конфіденційною інформацію про діяльність комунального підприємства. З таким самим успіхом керівники КП могли би засекретити ще й його назву і прізвище директора.

Тэги: КГГА, коммунальная собственность, аудит
Печать
Читайте в разделе
  • Реформа у цифрах і діях У 2016 році ми започаткували і розпочали реалізацію шести нових проектів міжнародної технічної допомоги. Ідеться про децентралізацію, розвиток місцевого самоврядування, енергоефективність, відновлення Донецької та Луганської областей.
  • 5 новинок літа, які вже стали бестселерами у світі В наш час безкінечного стресу дуже важливо зберігати присутність духу і не впадати у відчай. Книга Таль Бен–Шахара вчить нас не тільки знаходити щастя у повсякденні, велике та маленьке, але і не втрачати його, підтримувати, як підтримують вогник під час шторму.
  • Імена-вибухівки Назви грають величезну роль у житті людей, адже вони є інструментами впорядкуваня простору і часу. Вони розповідають нам і решті світу про те, хто ми є. Саме тому декомунізація – винятково важливий процес, хоч і спізнілий на 25 років.
Выбор читателей