"Ваше право с Ириной Бережной" - программа от 15 декабря

Печать
"Ваше право с Ириной Бережной" - программа от 15 декабря
Новости по теме

LB.ua публикует текст и аудиозапись авторской юридической программы «Ваше право с Ириной Бережной». На нашем сайте вы сможете не только прослушать выпуски, которые будут еженедельно обновляться, но и прочитать их в текстовом виде. Свои вопросы к Ирине Бережной и Ирине Калинской отправляйте на электронный адрес pravo@radioera.com.ua.

В Києві проживає людина, яка систематично проводить жахливі знущання над собаками. Відео і фото викладає в Інтернеті. Його намагалися зловити, але максимум, що йому загрожує в Україні – це штраф. Чи можливо, щоб людина понесла за ці вчинки відповідне покарання, наприклад, ув’язнення? Корецька Наталія.

Шановна Наталіє! В Цивільному Законодавстві України тварина рахується як РІЧ. Такої самої відповідальності за знущання над тваринами, як за знущання над людьми, у нас в законодавстві не існує. Це може бути відповідальність лише адміністративна.

Відповідальність за дані дії передбачена ст. 299 Кримінального Кодексу України - Жорстоке поводження з тваринами (караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.)

Також ці дії можна кваліфікувати за ст. 300 ККУ - Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію. П. 2 даної статті - дії щодо кіно- та відеопродукції, що пропагують культ насильства і жорстокості, вони караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Таку людину цілком можливо притягнути до кримінальної відповідальності і позбавити волі, бо це дуже небезпечні дії. Ця людина становить небезпеку для суспільства.

Фото: Макс Левин

Якщо у вас є відео, ви знаєте всі його особисті дані, ви можете написати заяву до мене, як до народного депутата, і я вже буду реагувати через депутатські звернення до правоохоронних органів. Так само зверніться до міліції, напишіть заяву, надасте їм докази і нехай вони до нього застосовують не адміністративний штраф, а безпосередньо позбавлення волі.

У меня в городе Харькове есть квартира в многоэтажном доме на несколько подъездов. Одна из организаций, которая расположена в этом доме, приватизировала собственность, тем самым прекратив доступ к проходному подъезду, который находится рядом со мной. Соглашения на приватизацию не давал ни я, ни соседи.

Уважаемая Ирина Григорьевна, как Вы можете помочь с законным решением вопроса о восстановлении нарушенного права и возврате места общего пользования в собственность всех жителей дома из собственности одного собственника, которым в настоящее время является акционерное общество ЗАО «Садко»? Я, Бондаренко Николай Данилович 1926 г.р., инвалид ВОВ 1-й группы с другими собственниками квартир нашего жилого дома, уже около десяти лет, в суде Червонозаводского района г. Харькова, отстаиваем своё право. Всем хорошо известно, что подъезды жилых домов не подлежат приватизации, а являются собственностью всех собственников квартир многоквартирного жилого дома и только председательствующая по делу №2-4/10г. судья, она же председатель Червонозаводского районного суда г. Харькова Шелест И.Н., игнорирует право жильцов и собственников квартир на часть проходного подъезда жилого дома. Бондаренко Микола Данилович.

Шановний Миколо Даниловичу! Так, як ви розповідаєте, то правда на вашому боці проте треба дочекатися рішення суду (в якій інстанції воно розглядається?) і в разі винесення неправомірного рішення ви можете надіслати звернення на ім’я Бережної І.Г., та додати усі потрібні копії документів, які були по цій справі. Я направлю депутатський запит щодо перевірки правомірності прийнятого рішення.

Моя дочка - інвалід першої групи по зору працює на Харківському підприємстві УТОС і отримала першу зарплатню 40 гривень, а другу 140. Чи буває така зарплатня? Яким чином домогтися більшої зарплатні і при цьому не розсердити керівництво, адже у разі як воно розсердиться - може виселити дочку з гуртожитку підприємства у Харкові, або й взагалі звільнити. Лола.

Фото: segodnya.ua

Шановна Лола! РОЗМІР МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ становить:

у місячному розмірі: з 1 січня - 941 гривня, з 1 квітня - 960 гривень, з 1 жовтня - 985 гривень, з 1 грудня - 1004 гривні.

Але існує і погодинний розмір зарплатні. У погодинному розмірі мінімальної заробітної плати становить: з 1 січня - 5,66 гривні, з 1 квітня - 5,77 гривні, з 1 жовтня - 5,92 гривні, з 1 грудня - 6,04 гривні.

Тож, ви повинні поцікавитись у керівництва, посилаючись на норму Закону, на підставі чого і як само нараховувалась зарплатня. Тоді вам стане зрозуміло, порушуються права, чи ні.

Без дозволу побудувала будинок 10х6 метрів за 8 метрів від річки шириною 2,5 метри, глибиною 40 см. У 2010 році звернулась у міськвиконком, щоб оформити право власності на будинок. В приватизації було відмовлено через порушення водного кодексу, який не дозволяє будівництво ближче ніж за 25 метрів до річки. Що робити в такому випадку? Тамара Петрівна.

Шановна Тамара Петрівна! Ви зобов’язані були знати або проконсультуватись перед тим як вкладати гроші в будівництво. При будівництві житла коло річок треба враховувати ряд обмежень. Зокрема, є ст. 79 Водного Кодексу, тобто річка, біля якої побудований ваш будинок належить до малих річок. Згідно п.7, ч.1, ст. 80 ВК «З метою охорони водності малих річок забороняється надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво окрім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд, а також для садівництва та городництва» - це не ваш випадок.

До того ж є ще одна норма, у ВК є ст. 65 і там зазначається окремий порядок, як використовувати землю біля річок, саме як там треба вести сільське господарство, тому що під час користування водами, для потреб вашого городу, вам треба враховувати те, що під час зрощення земель ви зобов’язані здійснювати заходи щодо попередження підтоплення, заболочення, засолення і забруднення цих земель.

Відповідальність у вас дуже велика за долю цієї річки. Збудувавши свій будинок, ви порушили вимоги Водного Кодексу. І посилатись зараз до когось ви не маєте права.

На приватизованій ділянці без оформлення побудував будинок у межах села під Києвом та не ввів його в експлуатацію. Ділянка приватизована, але не проставлений кадастровий номер. Наскільки важлива приватизація такого будинку і яка її процедура. Та чи можливе оформлення всіх документів без кадастрового номера? Микола Васильович

Шановний Микола Васильович! Дякуємо вам за актуальне на сьогоднішній день запитання.

Після завершення будівництва вам потрібно обов’язково здати будинок в експлуатацію. Реєструвати право власності на збудований вами будинок на даний момент необхідно керуючись нормами наказу Мінюсту №7/5 від 7 лютого 2002 року «Про затвердження тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно». Згідно з п. 1.5 ч.1 ст. 1 положення державній реєстрації підлягають житлові будинки, також державній реєстрації підлягає право власності на закінчене будівництвом нерухоме майно, яке прийняте в експлуатацію за встановленим законодавством порядком. Державна реєстрація проводиться представником БТІ, який робить це на підставі документів, яке БТІ готовить.

Якщо в вас є вже державний акт на право власності на земельну ділянку, ви все рівно є власником цієї ділянки навіть без кадастрового номеру. А що стосується кадастрового номеру, то я хочу вам зазначити наступне, згідно до п.4 постанови Кабміну від 18 серпня 2010 року за номером 749 «Про затвердження тимчасового порядку присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці» кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої кадастровий номер не змінюється. А коли ділите земельну ділянку – тоді вам присвоюється новий номер.

Свекруха жінки з 1963 року перебуває у шлюбі з чоловіком, з яким не живе разом з 1970 року. Більше того – не знає, де він перебуває. Людмила непокоїться за квартиру, власницею якої є свекруха. Чи не претендуватиме зниклий чоловік на квартиру своєї законної дружини після її смерті. Людмила.

Шановна Людмила! Якщо квартира приватизована на вашу свекруху та на вашого чоловіка – то решта все неважливо. Коли у шлюбі майно придбавається, воно є спільною власністю подружжя, все, крім приватизації. Нова норма сімейного кодексу, яка набула чинності в цьому році, вона не стосується минулих приватизованих квартир. У разі спадкування буде спадкоємцем ваш чоловік, та чоловік вашої свекрухи, але він вже не має права претендувати на квартиру. Якщо він не з’явиться до державної нотаріальної контори протягом 6 місяців і не напише власноруч заяву про те, що він так само претендує на це майно, тож, ваш чоловік буде єдиним спадкоємцем і ця квартира залишиться йому абсолютно законно.

А взагалі радимо розірвати цей шлюб, на підставі того, що чоловік невідомо де знаходиться.

Тэги: законодательство, помощь, право, Ирина Бережная, Собес
Печать
Читайте в разделе
Выбор читателей
В.о. директора департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції призначено 23-річну Анну Калинчук. Ваша реакція з цього приводу?