"Ваше право с Ириной Бережной" - программа от 5 июля

Печать

LB.ua публикует текст авторской юридической программы «Ваше право с Ириной Бережной». На нашем сайте вы сможете прочитать в текстовом виде выпуски, которые будут еженедельно обновляться. Свои вопросы к Ирине Бережной и Ирине Калинской отправляйте на электронный адрес pravo@radioera.com.ua.

У Валентини Павлівни виникли проблеми при приватизації земельної ділянки, а саме проблеми з оформленням документів.

Шановна Валентина Павлівна!

Коли ви звертаєтесь до суду, до сільради, або до іншого уповноваженого компетентного органу з заявою, будь-ласка, приносьте відразу 2 примірники документу. Один – той, який ви залишаєте у цій установі, а інший – ваша копія, на якій обов’язково має бути штамп із вхідним номером. І саме цей примірник залишається у вас.

І ще одне,запам’ятайте, ніколи не залишайте оригінали своїх документів у державних установах чи інших організаціях. Робіть копії документів, і залишайте саме їх!

Надія намагається домогтися виплати аліментів на дитину від колишнього чоловіка. За її словами, вона надіслала листа на отримання аліментів начальнику виконавчої служби і за цим листом таки отримала частину боргу у липні, з того часу більше нічого не отримувала, хоча там була вказана фіксована щомісячна сума. Справа в тому, що дитина, вступивши в університет, оформила інший виконавчий лист, спеціально вказавши фіксовану суму. Однак це рішення теж не виконується. Чи можна якось вплинути на державних виконавців?

Шановна пані Надія!

Якщо проблема виплати аліментів полягає в неналежному виконанні обов’язків виконавчої служби, то ви можете написати скаргу на ім’я начальника відповідного відділу, відповідно до статті 82 ЗУ «Про виконавче провадження» і ви маєте право оскаржити бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований такий державний виконавець, або до керівника відповідного органу виконавчої служби вищого рівня, або ж до суду. Також звертаємо вашу увагу, що за невиконання судового рішення існує і кримінальна відповідальність (ст. 382 Кримінального кодексу України).

У 73-му році сусід почав будівництво літньої кухні, сараю і бані. Усі інстанції дають мені заборону на будівництво, він не слухає. Я звернувся до прокуратури, прокуратор також дає заборону. Проте сусід нікого не слухає все одно, руйнує огорожу і будує свою літню кухню та робить вигрібну яму майже в моєму городі. Я пішла в суд, він виніс рішення на мою користь. Окрім того сусід стверджує, що я дала комусь хабара, а він має право здійснювати будівництво. Надія Михайлівна

Фото: remchel.ru

Шановна Надія Михайлівна!

Ви не зазначили у своєму листі, що справа зараз розглядається Вищим адміністративним судом, тобто подана до касаційної інстанції. Перше і єдине, що вам треба зробити на сьогоднішній день – дочекатись рішення Вищого Адміністративного суду України і якщо буде винесене рішення на вашу користь, звертаєтесь до Виконавчої служби, яка повинна буде це рішення виконати або змусити виконати відповідача. Якщо буде визнано, що будівлі встановлені незаконно, їх зобов’яжуть знести.

Тамара Петрівна жителька Могильов-Подільського Вінницької області без дозволу побудувала будинок 10 на 6 метрів за 8 метрів від річки (шириною 2,5 мерти, і глибиною 30-40 см.). Після чого в 2010 році звернулась до міськвиконкому, щоб оформити документи на право власності на будинок. В приватизації на будинок їй було відмовлено, через порушення Водного кодексу України, який не дозволяє будівництво житлових будинків ближче ніж за 25 метрів до річки. Що робити в такому випадку, запитує слухачка?

Шановна Тамара Петрівна!

Ви зобов’язані були знати (або проконсультуватись), перед тим як вкладати гроші в будівництво, що при будівництві житла біля річок потрібно дійсно враховувати ряд обмежень. Зокрема стаття 79 Водного кодексу (ВК) говорить про те, що річка, біля якої збудовано ваш будинок належить до так званих малих річок. Згідно п.7 ч.1 ст. 80 ВК, з метою охорони водності малих річок, забороняється надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво, окрім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд. У ВК також існує стаття 65, і вона визначає спеціальний порядок, як саме потрібно використовувати землі біля річок.

Ви повинні були це все враховувати, перед тим як починати ваше будівництво.

Микола Васильович на приватизованій ділянці без оформлення побудував будинок у межах села під Києвом та не ввів його в експлуатацію. Ділянка приватизована, але не проставлений кадастровий номер. Наскільки важлива приватизація такого будинку і яка її процедура. Та чи можливе оформлення всіх документів без кадастрового номера, запитує Микола Васильович.

Шановний Микола Васильович!

Дякуємо вам за актуальне на сьогоднішній день запитання. Після завершення будівництва вам потрібно обов’язково здати будинок в експлуатацію. Реєструвати право власності на збудований вами будинок на даний момент необхідно керуючись нормами наказу Мінюсту № 7/5 від 7 лютого 2002 року «Про затвердження тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно». Згідно з п. 1.5 ч.1 ст. 1 положення державній реєстрації підлягають житлові будинки, також державній реєстрації підлягає право власності на закінчене будівництвом нерухоме майно, яке прийняте в експлуатацію за встановленим законодавством порядком. Державна реєстрація проводиться представником БТІ, який робить це на підставі документів, яке БТІ готовить.

Якщо у вас вже є державний акт на право власності на земельну ділянку, ви все рівно є власником цієї ділянки навіть без кадастрового номеру. А що стосується кадастрового номеру, то згідно до п.4 постанови Кабміну від 18 серпня 2010 року за № 749 «Про затвердження тимчасового порядку присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці» кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої кадастровий номер не змінюється. А коли ділите земельну ділянку – тоді вам присвоюється новий номер.

Свекруха Людмили з 1963 року перебуває у шлюбі з чоловіком, з яким не живе разом з 1970 року. Більше того – вона не знає, де він знаходиться. Людмила непокоїться за квартиру, власницею якої є свекруха. Чи не претендуватиме зниклий чоловік на квартиру своєї законної дружини після її смерті?

Шановна пані Людмила!

Якщо квартира приватизована на вашу свекруху та на вашого чоловіка – то решта все неважливо. Коли у шлюбі майно придбавається, воно є спільною власністю подружжя у всіх випадках, окрім приватизації. У разі спадкування, спадкоємцем буде ваш чоловік, та чоловік вашої свекрухи, але він вже не має права претендувати на квартиру. Якщо він не з’явиться до державної нотаріальної контори протягом 6 місяців і не напише власноруч заяву про те, що він так само претендує на це майно ваш чоловік буде єдиним спадкоємцем і ця квартира залишиться йому абсолютно законно. А взагалі радимо розірвати цей шлюб, на підставі того, що чоловік невідомо де знаходиться.

Тэги: помощь, право, Ирина Бережная
Печать
Читайте в разделе
Анонс
Выбор читателей
Партія Медведчука заявила, що її лідера хочуть убити нардепи Сергій Висоцький, Микола Княжицький та Андрій Левус. Кого, на вашу думку, явно бракує в цьому “списку жорстоких кілерів”?