Київ - перший, Нью-Йорк - третій, Москва - шоста!

Печать

Це, нажаль, не економічний чи політичний рейтинг, проте не менш важливий. Влада до нього не має жодного відношення, навпаки, вже 20 років робить все, щоб ми позбулися цього рідкісного першого місця – перетворює життя жінок на справжнє випробування.

Фото: пресс-служба КГГА

І як результат, вони їдуть з країни, або банально, раніше часу, втрачають свою вроду та молодість. Як ви вже здогадалися, мова йде про рейтинг відомого міжнародного туристичного журналу Travelers Digest, що цього року визнав киянок найкрасивішими у світі. Логічно, що, таким чином, ми здобули перемогу і над Москвою (6), і Нью-Йорком (3) і над Монреалем (10). Я переконаний, що таке саме перше місце заслуговують усі українські жінки, вони щодня прикрашають наше життя своїми посмішками, вродою, розумом та освіченістю. Тож Україна – країна найщасливіших чоловіків, а чи є вона країною щасливих втішених жінок?

Так, є і інші рейтинги, документи. У 2011 році ПАРЄ схвалило резолюцію щодо стану прав жінок в Україні. Її підписали десятки країн Європи але, увага, не українська сторона. Напевне, наші представники вважають що із цією справою у нас повний порядок.

Історія цієї резолюції бере початок від висловлювання Миколи Азарова у 2010 році, про те, що «реформи – це не жіноча справа». Як наслідок, депутатка від Німеччини Віола Крамон-Таубадель і ініціювала таке грунтовне обговорення.

Занепокоєння у Європи викликали ряд чинників, пов’язаних з дотриманням гендерної рівності. Особливу увагу у резолюції присвячено практичній відсутності жінок у органах державної влади. Це характерно як для уряду з парламентом, так і для регіонів. Напевне, масштаби аморальності української політики неспівставні з принципами та поглядами нормальної людини, тим більше – жінки.

Ще гостро стоїть питання насильства у сім’ї. Влада грається з його обговоренням, проте рішучих кроків, аби подолати ці проблеми не робить. В цілому, ця ситуація ускладнюється соціально-економічними чинниками, а отже ця суспільна хвороба прогресуватиме й надалі.

Чому не можна зволікати із відповіддю на такі виклики? Це масштабна і глибока моральна катастрофа суспільства, за нею послідують інші прояви – в цілому порушення прав людини, ігнорування засад, на яких власне і будується Рада Європи - коли людина та її життя є головною цінністю. Неможливо жити у державі, де ставлення до жінки як до рівноправного учасника суспільних відносин викривлене, де ця негативна моральна трансформація стає або вже стала частиною національної культури і засадами у вихованні наступного покоління українців.

Вирішення цих питань стане нашим квитком у Європу. Змінивши ці бачення Україна відчувати себе набагато комфортніше у діалозі з своїми партнерами по союзу, це очевидний шлях до порозуміння. Для цього необхідно почати не тисячі локальних дискусій по усій країні, а одну - проте серйозну, зробити висновки та трансформувати їх у цільові програми й законодавство. Цей зріз проблем вже потребує справжнього культу уваги та першочерговості. Громадянське суспільство має стати локомотивом цих перетворень

Тэги: ПАСЕ, рейтинги, женщины
Печать
Читайте в разделе
Выбор читателей
В.о. директора департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції призначено 23-річну Анну Калинчук. Ваша реакція з цього приводу?