Легіон опозиції

Печать
Легіон опозиції
Фото: EPA/UPG
Новости по теме

Для політиків цивілізованих країн головною директивою, якою вони керуються у своїй діяльності, є соціальне замовлення суспільства. Сьогоднішнє соціальне замовлення в Україні просте і зрозуміле – змінити владу в країні на нову. Нову не іменами, а якістю. Завдання ж політиків — виконати це замовлення суспільства. І у виконанні такого замовлення дуже важливими стануть наступні парламентські вибори. Бо будь-яка зміна влади в будь-якій країні починається з узгоджених дій опозиції.

Саме тому треба, щоб на ці вибори українська опозиція пішла скоординовано. Скоріш за все, як уже бачимо, - різними колонами, але єдиним “легіоном”. Проти влади, її грошей, адмінресурсу і брудних технологій.

І тільки якщо люди повірять нам, вони підуть на виборчі дільниці. А більшість сьогоднішніх українців проголосують проти влади, бо вони їй не довіряють, не розуміють і не підтримують її дій.

Наша партія відправила колегам по опозиції Угоду про співпрацю і взаємодопомогу опозиційних сил на виборах до парламенту.

22 січня ми, як і всі патріоти України, відзначатимемо День Соборності (а відтепер і День Свободи). Ми знаємо, що в цей день опозиційні партії, які увійшли в КОД, збираються підписати документи про об’єднання опозиції.

Але справа не в тому, чий документ підписувати. Єднання опозиційних сил могло б стати сигналом суспільству, що опозиція чує голос громади. А люди, можливо, повірили б, що політики, нарешті, готові позбавити країну від того, що так втомило громадян - корупції, вибіркового правосуддя, економічного безладу, відсутності зрозумілої зовнішньої політики тощо.

Вважаємо, що об’єднання повинно бути на чітких, прозорих і політично вмотивованих засадах. Вмотивованих, перш за все, шансом на перемогу опозиції на виборах та створення демократичної більшості у наступному парламенті.

Тому головне — це критерії і принципи, за якими опозиція визначає і узгоджує кандидатів як за списками, так і в мажоритарних округах.

Йдеться не про те, щоб просто поділити округи за квотами. Ми переконані, що від опозиції у кожному мажоритарному окрузі треба висунути найрейтинговішого кандидата, який має авторитет і найбільшу підтримку людей. Не можна самим партійцям призначати найдостойніших - в такому разі у наступний парламент знову не потраплять ні представники громадських організацій, ні вчителі, ні науковці, ні інші представники суспільства. І так ми знову отримаємо склад парламенту із “професійних” політиків і політиканів — нехай і з іншими прізвищами. А у людей сьогодні є соціальний запит на якісно нову політику. В чому вона полягає?

Виборець хоче знати, за кого він голосує. Давайте вже з виборчої кампанії покажемо нову якість. Почнемо, наприклад, з відкритих списків кандидатів. Щоб українці бачили не лише першу п’ятірку кандидатів, а й усіх інших — з біографіями, професійним і життєвим досвідом, а також мотивацією: чому ці люди йдуть в парламент.

Опозиція не повинна допустити ситуації, коли під її знаменами і гаслами у ВР потраплять корупціонери, зрадники і політичні перевертні. А в ситуації, коли просто діляться округи, такий ризик є.

Коли люди не довіряють політикам, треба активніше залучати до перетворень в державі громадські організації. В Угоді, яку ми пропонуємо, зокрема, врахували і пропозиціі громадянського руху “Чесно” щодо вимог до кандидатів в депутати від об’єднаної опозиції.

У виборчій кампанії, яка буде складною і часто поза правилами,ми маємо відмовитися від боротьби між собою. Бо це послаблює, перш за все, саму опозицію. Це — брудна технологія, яка не додає довіри у відносинах і грає на руку владі. Та й, зрештою, не збільшує шансів на перемогу об’єднаної опозиції.

І якщо ми виступаємо за ідейне об’єднання задля змін в країні, то повинні ще до виборів визначити і сформулювати спільні принципи створення демократичної більшості у новому парламенті.

Ми готові 22 січня прийти на Софійську площу у Києві і долучитися до підписання документів опозиції. Але не декларативних і квотних, а з чіткими принципами, прозорими засадами і планом дій, якими керуватимуться усі опозиційні сили, які їх підпишуть.

Тільки тоді виборці нам повірять і тільки так ми зможемо перемогти і втілити ті демократичні перетворення, які обіцяємо людям.

Тэги: оппозиция, День Соборности Украины, парламентские выборы, политические партии
Печать
Анонс
Выбор читателей
Партія Медведчука заявила, що її лідера хочуть убити нардепи Сергій Висоцький, Микола Княжицький та Андрій Левус. Кого, на вашу думку, явно бракує в цьому “списку жорстоких кілерів”?